2012. 12. 23.

=Sum2012(ÉTDR:Stadion) miazmás

Idén sem sikerült megváltanom a világot, de rajta vagyok! A következő megjegyzések senkinek sem tükrözik a hivatalos véleményét, csak az én szűklátókörű szemüvegemen keresztül láthatók. Aki az általam összehordott sületlenségeknek joggal nem hisz, használja bátran a számára szimpatikus keresőmotorokat és megbízhatónak vélt forrásokat...

Nyakunkon a január, nyakunkon az ÉTDR

El-elmorzsolok egy-két könnycseppet, ha arra 400 millióra gondolok, amiből sikerül "kifejleszteni" már számtalan létező online és offline profi és sok ingyenes dokumentumkezelő rendszer árnyékát. Nem ennek indult, de ilyen elnéző mosolyra sarkallóra sikeredett. 
Ami indokolttá tette volna az egyéni fejlesztéseket, és tényleg előremutató lett volna:
  • 3D modellek rendezett becsatolása (szakági modellek összekapcsolása esetleg verziózása)
  • integrált költségvetés és ütemezés (modell elemek táblázattá és ciklogramá alakítása)
  • energetikai/szerkezeti ellenőrzés visszacsatolása
de ezek természetesen nem kerültek bele. A sors fintora a lehetetlent kiáltóknak, hogy időközben az iparban több (többé-kevésbé járható) megoldás is megjelent. [Ezekről külön bejegyzésben szeretnék megemlékezni.] Tehát semmi, ami a rajz alapú kommunikáció mocsarából kifelé mutatna. 
Amire mind vannak ingyenes megoldások, de részlegesen újra meg kellett alkotni az egyszerűbb részeiket:
  • PDF feltöltés
  • online felületen jelölőzés
  • jogosultság és (hatósági) folyamatkezelés
  • online (illeték) fizetési lehetőség.
Összegezve az történt, amire a szakma sajnos széles köre műszakilag fel van készülve, vagyis semmi a világon. Nyomtatás és pánikszerű pecsételés helyett elég lesz PDF-be menteni a szükséges anyagokat és egy e-mail-hez csatoláshoz hasonló módon feltölteni a dokumentumokat egy böngésző segítségével. Akinek meg nincs számítógépe, bekocoghat egy kormányablakhoz és onnan tölti fel neki a beolvasott rajzokat egy lelkes ügyintéző...
Miért jó ez?
Hogy ne lehessen előnyhöz, esetleg engedélyekhez jutni jogosulatlanul a személyes találkozások során. (No de ki volt az lyehü, aki a hivatalban kente meg az ügyintézőt?)
Nem kell terveket rakosgatni polcról polcra, hanem megvan digitálisan. (Mindent föl lehet tenni a rendszerbe, de csak a legszükségesebb minimum fog megmaradni a lezárás után. A jogosan paranoiás tervezők továbbra is meg fogják találni a módját, hogy ne vektoros legyen az a PDF és ne lehessen tovább dolgozni.)



Vezessünk be BIM-et magyar módra...

Több cég által folyamatban lévő / lefutott aprócska kör:
  1. Mindenki nézzenek magának szoftvert, amiben jól tud dolgozni
  2. Ne ellenőrizze senki, hogy van-e átjárás a többiekkel
  3. Vegye meg mindenki ami kinézett (persze tanfolyam nélkül, mert úgy az olcsó)
  4. Próbálatok meg együtt dolgozni
  5. Keressetek valakit, aki ezt előre is megmondta volna / jelentsétek ki, hogy mostantól csak a 2D meg a papír ceruza játszik
Akinek hiányzik, kipróbálhatja, csak nincs sok értelme...


Új nemzeti stadiont verünk

Szándék király, bonyolítás betyár.
Itt is jártam, és felcsillant a remény, hogy nem sodorja el a szakmai érveket a politika és az elmúlt 10  technológiai fejlődés ismeretének teljes hiánya. Egyik kedvenc ügyfelem jóvoltából sikerült odakeveredni, ha rövid időre is, az illetékesek megmondói elé. 
Megértették, és feldolgozták azt, hogy az épülettervezés támogató informatika több mint éve képes 3D modellek építésre és magasfokú kézbentartására. Abban maradtunk, hogy (gyártófüggetlenül) egy ilyen rendszerre és gondolatmenetre mindenképpen szükség van, majd pár hét és jött a hidegzuhany: valaki nagyon-tanácsadó kitalálta, hogy a BIM technológia és munkafolyamat csak látványtervezésre való és gyerekcipőben jár, ráadásul nem alkalmazható biztonsággal.

Sajnos a közelmúlt több megvalósult projektje ennek épp az ellenkezőéről tanúskodik, de persze most se baj, ha kicsit különbözünk a világ többi részétől...
Pl: Kínától
esetleg Brazíliától

Úgyhogy mindenki kapaszkodjon meg 2013-ban Magyarországon 2D rajzok alapján fog stadion épülni...

Aki idáig bírta idegekkel, az megtudhatja, hogy már nem lehet a 18000. olvasóm, mert a minap ez a cím is elkelt

Köszönöm nektek ezt az izgalmas és dolgos évet, a közel 200 terméktámogatási kérdést, több mint 20  konferenciát, kiállítást és a számtalan felkérést és megkeresést!
Töltsétek ti is az ünnepeket azokkal akik a legfontosabbak, szóval tünés a géptől!

2012. 12. 19.

Szélcsatornát minden háztartásba!

Az Autodesk-es srácok megint nem pihennek. Ennek köszönhetően az évvégi tömeges bejglikivégzések szünetében megtanulhatsz épületet tervezni a helyi légáramlási viszonyokhoz igazodva. Eddig erre a Vasari és a Simulation CFD volt hivatott, a megvásárolt CFD technológia adaptálásával.
Március idusáig ingyen kipróbálható a szélcsatorna mindenki számára, csak be kell jelentkezni az ingyenes Autodesk fiókoddal.

Működés közben, meg ilyen:

2012. 12. 04.

322/2012. (XI. 16.) Korm. rendelet, 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet módosítása

szemelvények egy őrült naplójából...
65. § Az Épkiv. 9. § (7) bekezdés helyébe a következ ő rendelkezés lép
(7) A tervező az Étv. 33. § (1) bekezdésében foglaltak mellett felel ős az általa készített kivitelezési dokumentáció technológiai megvalósíthatóságáért.
65. § Az Épkiv. 9. § a következ ő (10)–(11) bekezdéssel egészül ki:
(10) A tervez a kivitelezési tervek készítése során a tervezési programban vagy az építési engedélyezési építészeti-mű szaki dokumentációban meghatározott elvárt műszakiteljesítményeket – az építtető egyetértése mellett – legalább az elvárt teljesítményadatokkal
rendelkező építési termékek kiválasztásával teljesíti.
(11) Ha a tervezési program vagy az építési engedélyezési építészeti-műszaki dokumentáció nem vagy nem teljes körűen tartalmaz információt az alkalmazandó építési termékek elvárt műszaki teljesítményére vagy azok nem felelnek meg a szabványokban vagy jogszabályokban foglalt követelményeknek, a kivitelezési terveket készítő tervező az építményre vonatkozó alapvető követelmények teljesülése érdekében jogosult az elvárt teljesítményadatok módosítására.
Itt azért kicsit ledobtam a gépszíjat...
  • (7) eddig ki volt a felelős? ha mással csináltatok kiviteli tervet, akkor nem is kell odafigyelnem semmire, mert úgyis mindent megváltoztathatnak rajta??? (lásd (10) pont)
  • (10) aki nem tünteti fel az elvárt teljesítményeket, vagy meg se próbáltja megállapítani, az mit is tervez?
  • (11) ami nem felel meg a követelményeknek/szabványoknak, azzal a tervező mit csinál? miért nem neki kell kijavítani kötelező jelleggel és persze saját költségen? miért nem lehet eltiltani közveszély okozása miatt?

Erősebb idegzetűeknek: Letölthető

Kamera fókusztávolsága

Egy ideje kicsit el van dugva a kamerák fókusztávolságának (FOV) beállítása. Még kevés embernél látom, hogy barátkozna a SteeringWheel-lel, pedig érdemes.
Ez is egy olyan paraméter/funkció, amit a nézet tulajdonságai között nem fogsz meglelni, és sokkal elegánsabb, mint a nézet határainak tologatása. 

2012. 11. 26.

Zaha Hadid és az Autodesk

Mindenki ilyen alakú házakat szeretne csinálni, de a portfóliók amik elém kerülnek mégis leginkább kockológiáról szoktak szólni...
Minimál angol kell hozzá, de nagyon figyelemfelkeltőeket mondanak a srácok.



2012. 11. 22.

Diplomázók figyelem!

Ha a magasépítésben (építész, szerkezettervező, gépész, villamos, energetikus, műszaki manager) tanulsz és van az ismeretségi körödben a maradék 4-5-6-7 szakág képviselője, ráadásul mindahányan diplomázni készültök, keressetek meg!

Addig is jó játékot ezzel a 3D modellel!



Nagyon szívesen segítek a koordinációban, ha elszánjátok magatokat arra, hogy Revit-ben készüljenek a modellek. Meg persze fel kellene hajtani a konzulenseket, akik nyitottak egy ilyen példaértékű balhéra. Meg persz' meg kell bízzatok egymásban, hogy mindenki megcsinálja a saját munkarészét...

2012. 11. 21.

DWG korrekció

Aki kénytelen nemrevites társtervezőkkel DWG alapon kommunikálni, biztosan belefutott már, hogy a függőleges és vízszintes közeli vonalakat a kis keresztgyerekem kedvenc tervezőszoftverem kikorrigálja. Ez egy áldásos dolog, ameddig a rajzolási pontatlanságok kezelése a cél, ha azonban ez egy kitűzési, vagy egyéb pontosságot igénylő rajz, akkor küzdés van, meg kerülőút*.
Egy kis finom megoldást hoz erre is a 2013-as verzió. Nem verték nagydobra a funkciót, de azért csak belekerült...
A bepipált alapállapot az eddigi, a korrekció mentes/pontos pedig...
További jó küzdelmet mindenkinek a koordinációval, vagy utald be társterveződet hozzám egy elbeszélgetésre ;)

[A megfejtést pedig Erzsinek köszönjétek, ő bujtott fel a keresgélésre!]

* ezt meg persze nem kötöm a világ orrára 

2012. 11. 05.

Helyiségkönyv és nyílászáró konszignáció

A legtöbb igény kielégítő helyiségkönyv és felület számító funkcionalitás mellett már a nyílászáró kigyűjtést is megcsinálja neked.

Letölthető minden szoftverkövetésesnek.

2012. 10. 24.

Autodesk Concrete Building Structures

Néhány verzió óta a Revit Extensions kiegészítések funkcionalitását böngészve szemembe ötlik egy sor:

Kapcsolat Autodesk Concrete Building Structures 2013 programmal***
.....
*** Az Autodesk Concrete Building Structures 2013 szoftver első 
megjelenésétől

Szinte az egyetlen fellelhető információ egy YouTube csatorna
Sajnos nem beszélem a nyelvet, de a képanyag önmagában is elég érdekes. Sok jel mutat arra, hogy a mi régiónkban még várat magára a dolog. 

2012. 10. 18.

Mi az a BIM?

Jártomban keltemben gyakran futok bele ebbe a kérdésbe. Mivel lusta vagyok midig elmondani a teljes mesét összeszedtem egy hivatalos Autodesk féle tájékoztató anyag lényegét:

Az épületinformáció-modellezés egy modell alapú munkafolyamat, mely válaszokat ad az építmény létrehozása és üzemeltetése során felmerülő időbeli, pénzügyi és környezetterhelési kérdésekre. A BIM tervezőeszközök használata segíti a szükséges együttműködést, a vizualizációk és szimulációk eredményeinek integrált felhasználását, jobb döntések meghozatalát.  



Manapság már azon sem kell meglepődni, hogy középokos telefonokról is bele lehet kotnyeleskedni a tervezési folyamatba.
   

2012. 09. 06.

Revit 2013 magyarul

Keress meg, ha érdekel a téma :D
Nem tökéletes, de majdnem

Revit LT

Revit egyszerűen, olcsón. Hosszas várakozás és Labs bemutatók után megjelenik az LT változat szeptemberben!
Felmerülhet a kérdés, hogy mivel tud kevesebbet, mint a nagytesók. Erről itt találsz részletes táblázatot. Szerintem családiház faragáshoz, kisebb tervekhez tökéletesen megfelel, ráadásul megfizethető áron :)
Nekem kicsit hiányzik a beépített látványtervezés, de ezt is el lehet végeztetni az Autodesk felhőben, mindössze internet kapcsolat kell hozzá...

A mi régiónkban OKTÓBER 8-tól ;)

2012. 09. 04.

Autodesk BIM 360

Előre a felhőbe! Hamarosan a mi régiónkban is elérhető az Autodesk BIM 360 szolgáltatás ütközésvizsgálatra és mindenféle elemzésre szolgáló legújabb fejlesztése.


2012. 08. 30.

MMEE Szabadegyetem Baja2012

Irány Baja!
A közelmúltban belefutottam egy mesébe illő elképzelésbe, melyet Koósz Mátyás és több ismert kolléga fémjelez. Gyertek megérteni jelenünk bajait és segíts a szakma újraélesztésében!
Szombatra egy vendégelőadót is viszek ;)

2012. 08. 02.

AutoCAD Structural Detailing dobozkép

Ha van egy AutoCAD Structural Detailing-ben felépített menő modelled, jelentkezz! A munkád felkerülhet a 2014-es verzió dobozára. Az Autodesk felhívása is azért érdekes, mert a szoftver önmagában nem is, csak suite részeként kapható.
ADS2013HeroImage

2012. 07. 19.

Utólagos tartalomtelepítés

Úgy hozta a sors, hogy mindenféle külhoni tartalmakat szerettem volna telepíteni a Building Design Suite Ultimate csomagombéli Revit-hez, és belefutottam egy látszólagos kelepcébe.
Ha már telepítettél ilyen csomagot, és nem a "pendrájvos" hanem a letöltött változattal próbálkoztál, biztos láttad, hogy a telepítőforrás cca 60 GB.
A notebookom helyhiánya miatt ezt telepítés után ügyesen letöröltem. Ezután pár nappal jött az újkeletű  igény, szóval naivan el is indítottam (Add/Remove features) módosítást, tudva, hogy úgyis az internetről vadássza le az elemeket.
A telepítő utolsó lépésénél kérte, hogy mutassam meg a csomag eredeti telepítő-forrását, amit persze nem sikerült...
Ezután úgy tesz a program, mintha jól ki lenne fagyva, ehhez képest a tartalmakat rendben letölti és a helyére teszi.
Légy vele türelmes és NE verd agyon a telepítőt!

2012. 06. 26.

Tanulj Vasarizni!

Kicsit be vagyok havazva, úgyhogy más tollával ékeskedem:



Letöltés és kiegészítők még mindig itt... 

2012. 06. 05.

Vége az idei Autodesk 360 Fórumnak

Nem titok, hogy nem szeretek konferenciákon "raboskodni". Nem csak mert lassan megy az idő, hanem vagy túl érdeklődő kollégákkal, vagy tökéletesen beüvegesedett tekintetekkel találkozom. A mai nap azonban több kellemes meglepetést hozott :)

Mielőtt a mostani ügyfeleink belecsaptak volna, kapásból leesett az állam, Király Zoli a Tiba Stúdióból megköszönte, hogy évekkel ezelőtt az előző munkahelyem kötelékében segítettem náluk implementálni a Revit-et, amiből úgy érzik azóta is profitálnak. Úrrá lett rajtam a büszkeség, és hogy ez a jövőben is meglegyen, örömmel állok hasonló feladatok elé!
Váci Greens - az éles munkafolyamat-tanuló projekt
A sorban következő Volkai János és Völgyesi Erzsi (TM Janeda) közös előadása volt és a technika ördögétől eltekintve rendben volt a mondókájuk. János a nálánál 10-20 évvel fiatalabb tervezőket megszégyenítően látja át a mérnököket szolgáló számítástechnika irányait. Hogy a modellezés és szimuláció alapú világ tényleg a sarkaiból fordítja ki a tervezést. A papírról CAD-re váltás csak a vonalak minőségére hatott, a térbeli-gépi tervezés viszont a bevett módszereket és folyamatokat szükségszerűen gyökerestől formálja át.
az emlegetett híres-hírhedt 3 nap vs. 3 ember projekt
Külön Köszönöm Erzsinek, hogy nem csak a jó dolgokat mondja el, bár egykét óra minikonzultációt majd nem árt beterveznünk... (Még nem bújta át az új verziót, ami olyan munkarengetegben nem is csoda.)

Sajnos pont a történet dandárján - ahogy ez az épületgépészeti témák esetében trendszerűen lenni szokott -  Farkas Pálba (Organica) a moderátor belefojtotta a szót, így is elvált a ××× a víztől*:

  • egy-egy szakágban lehet jobb szoftvert találni, de ha több szakágnak együtt kell teljesíteni...
  • bele kell tenni a munkát, különben a rendszer nem tud mit meghálálni...
  • csak annyit tud a rendszer, amennyit ez előtte ülő...

* ha a szerves vízkezelőkkel kapcsolatban ócska szóviccel akarok élni ...
A nap tanulságain felbuzdulva kitaláltam, hogy Revit-ben dolgozó, vagy dolgozni szándékozó tervezők jelentkezését várom minden szakágból egy kis eszmecserére és ismerkedésre! No, semmiképpen sem szeretnék beleokoskodni, inkább csak egymásra szabadítanám a feleket egy kávé vagy csatos-málna mellett.

Revitológiailag kevésbé fontos, de érdekes előadást tartott még:
Szabó Tamás János a Finta Stúdióból, de nem is értettem, hogy egy működő iroda miért 5 éve kifutott tervezőeszközökkel hadakozik a mai piaci verseny hevében.
A "bizonyos méret fölött nem érdemes modellezni" és hasonló kijelentések, főleg a magyarázatukkal együtt elnéző mosolyokat csaltak a szélesebb látókörű vendégek arcára :P Ez a tévhit a CAD korai (autodidakta tanulás és bevezetés) szakaszából ered, és nem szabad megszólni! Éveken keresztül még maguk a szoftverforgalmazók is ezt sugallták :( Kár, hogy mire az üzenet átjutott, a technológia beelőzött.
a bemutatott Zenon projekt TM Jandás Revit szerkezeti modellje
Molnár Balázs (Studió In-Ex) nagyon jó példával jár elöl, éveket töltött Szaúd-Arábiában, és kapcsolatait kihasználva hazahozza a szebbnél szebb munkákat. Nekik is szívesen segítenék...
Legközelebb projekt-koordinációval és beruházás-előkészítéssel, hibakereséssel kapcsolatban is szeretném hallani partnereinket! :D

Az összelopkodott képekhez fűződő jogok a készítőiket illetik!

2012. 05. 15.

Lépcső 2013

Hatalmas a változás, a korábbi tanfolyamaimat is át kell gondoljam az új lehetőségek fényében:

Előregyártott, vagy csak valami flikk-flakk van benne? Nem gond a húzott fok sem :)

2012. 04. 07.

Lézeres letapogatás mintaprojekt indul...



A videó születéséről, és a laserscan mérnöki célú felhasználásáról hamarosan bővebb információval is igyekszem szolgálni...

2012. 03. 28.

Összrevit

Az Autodesk váratlanul összevonta a Revit család termékeit és egyben adja ki, csak a Building Design Suite csomagok részeként...
Az igényeknek megfelelően kapcsolgatható a Ribbon lapok láthatósága. Az elmúlt időszakban, főként létesítményüzemeltetési rendszer előkészítésekor futottam bele a szakági együttműködések problematikájába. Revit-et minden háztatásba! :)

2012. 03. 27.

2013

Az elmúlt hetekben már teszteltem a kiadás előtti Revit Beta verziókat, a funkciókról mától írhatnék hivatalosan.
Ha valamiért eddig nem tetted fel a 2012-est, már ne törd magad...

2012. 03. 15.

Revit Vasari 2.5

Új verzió, izgalmas funkciók:

  • szerkesztés perspektívában
  • ügyesebb zónákra bontás energetikai elemzésekhez
  • felület kihúzás (mint a SketchUp-ban)
  • exportált jelentések automatikus frissítése változáskor




Töltsed, nézzed! >>

2012. 03. 14.

nora látványanyagok

Egyre több gyártóhoz hasonlóan a nora is kijött saját revit-es anyagkészletével, a hiteles látványtervek és fényelemzések elkövetéséhez.

 
Jó mazsolázást!

2012. 03. 05.

Öko-logikus konferencia 2012


Épület-információ modellezés
Az integrált projekt kezelés megkönnyíti a szakági együttműködést, a lehetőségek kihasználását. Az épületenergetikai igének kielégítésére tett módosítások nem csak a gépészetben, de az esztétikában, a tartószerkezeti, költség és projektütemezési oldalakon is azonnal megjelennek.


Együttműködés az ötlettől a kivitelezésig és tovább
Nem csak időt, de pénz is megtakarítasz, ha a döntéseid eredményét a társtervező kollégák azonnal látják és véleményezhetik. Az építőiparra tipikusan jellemző konverziók és vissza-visszatérő adatvesztések helyett válassz megbízható megoldást! A meglévő épületek korszerűsítése napjaink egyik legjellemzőbb feladata, az megbízható adatok felvétele, az épületek jelenlegi állapotának szimulációja elengedhetetlen a továbblépés előtt.

Elemzés és megjelenítés

Nem csak kifelé, de a tervezőcsapaton belül is szükséges a vizuális kommunikáció, a tervváltozatok összevetése, főként a szakágak határterületein. Tömegképzés, energiahatékonyság, természetes szellőzés és megvilágítás, komfortérzet, kollektor elrendezések mind több szakember együttműködését kívánják meg.

Az első nagyvolumenű aktívház projekt


Masdar Központ az Egyesült Arab Emigrátusokban minden szakági terve Autodesk megoldásokban készült. Az építészet, a szerkezet, épületgépészet és elektromos tervezés a Revit szoftvercsalád, a pontos energetikai számítások Ecotect Analysis, a szervezés és kivitelezés tervezése Navisworks szoftverben valósult meg. A terveket be kívánják kötni a teljes város elektronikus felügyeleti rendszerébe a pillanatnyi energiaigények kezeléséhez.

Találkozzunk!

2012. 02. 23.

Javítás nagyprojekteseknek

Ha gyakran dolgozol nagy projektekkel, már biztosan 64-bit-es gépen teszed. A minap jelent meg egy frissítés az Autodesk oldalain.
Én nem tapasztaltam jelentős változást, eddig is ritkaság számba ment a stabilitásvesztés, de biztosan nem sikerült elég nagy projektet találnom...
Olvass el
Letöltés

2012. 02. 05.

Pontfelhő kísérlet

Az elmúlt években a magasépítési területre is beosontak a pontfelhők, lézer-szkennelt adatok. A technológia a közhiedelemmel ellentétben nem csak a műemléki homlokzatok kirajzolásának megspórolására használható. A pontok legnagyobb problémája, hogy azokat össze kell kötni, felületté majd az érdemi munkához testté kell alakítani. A szkenner-gyártók eddig is fejlesztettek CAD programok alatt működő segédeszközöket, most az Autodesk is beszállt a buliba:  Point Cloud Feature Extraction for Autodesk Revit

[Első közelítésre nem tudtam feltelepíteni, mert a Windows egyik önvédelmi mechanizmusa kicsit keresztbe tett.]
A lényeg persze most sem a felhő, hanem az abból létrehozható logikai elemek és épületszerkezetek.
  • Elhelyezés finomhangolása (tengely igazítás)
  • Tisztítás és szűkítés
  • Szintek és raszterek a geometria alapján
  • (Íves)Falak és födémek
Ha nincs saját pontfelhőd töltsd le az alábbi mintafájlokat! 
Ha csak más próbálkozására vagy kíváncsi, nézd meg a videókat! 

2012. 01. 11.

Revit LT ingyen

Ha még csak barátkozol a BIM módszerrel nem biztos, hogy ki tudsz használni egy teljesértékű szoftvert. Bár eddig nem számoltam be róla, régóta elérhető egy egyszerű 3D-s Revit LT szoftver.

A megkötések (hiányok) szinte ugyanazok, mint a nagy AutoCAD és LT testvérkéje között:

  • Csoportmunka
  • Látványtervezés (render)
  • Nézetszűrők
  • Csoportok
  • Helyben szerkesztett (In-Place) elemek
  • Tömegvázlat
  • Elemzések (Analysis)
  • Rácsos tartók
  • Megosztott koordináták
  • Pontfelhők kezelése
  • Nap útvonal
  • API (beépített fejlesztői felület)
  • Darabok/Egységek (Parts/Assemblies)
  • Tervváltozatok
  • Adaptív alkotóelemek
  • Egyszerűsített export
  • Egyszerűsített csatolás (Link)
  • Egyszerűsített tartalom (Content)
  • Egyszerűsített Fázisok
  • Egyszerűsített anyagok

Töltsd le:
Használd az alábbi regisztrációs adatokat:
Sorozatszám: 361-14922611
Termékkulcs: 828E1

Beépített oktatóanyagokkal

A már többször kitolt használati időkorlát: 2012.07.07.